Popis lokality

Kaple sv. Vavřince

V Peci pod Sněžkou jsme našli ideální místo v centru obce, kde nebudete muset nikdy používat sněhové řetězy, ale přitom s výhledy na řeku Úpu a krásné horské lesy. 


Náš projekt je v údolí řeky Úpy. Je přirozeným východiskem mnoha pěších, lyžařských i cyklistických túr.


Jsme na břehu řeky a díváme se do protějšího lesa. Současně jsme ale uprostřed obce a máme všude blízko. V bezprostřední blízkosti objektu jsou restaurace a obchody, nedaleko je Relax park a jeho dětská hřiště, bobová dráha a přehrada. 


S projektem Svatá Barbora přicházíme v pravou chvíli na pravé místo. Pec pod Sněžkou se v poslední době rychle rozvíjí a díky tomu zůstává na absolutní špičce českých horských středisek. Důležitá byla stavba kabinkové lanovky na Sněžku, která nyní přitahuje mnohem víc návštěvníků než v minulosti.

 

 

 

 

 

 

SKI Areál

Došlo k propojení areálů v Peci pod Sněžkou, Velké Úpě, Svobodě nad Úpou, Janských Lázních a Černém Dolu do největšího skiareálu v České republice s celkem 41 km sjezdovek pod názvem Skiresort Černá hora – Pec. Vše je propojeno bezplatnými skibusy. Areály v Peci a Janských Lázních jsou navíc spojeny i přímo přes hřeben. Část trasy lyžaři jedou na lyžích a část trasy je svezou dvě speciální rolby. Na jednu permanentku si tedy užíváte 41 km sjezdovek, což je na české poměry naprosto unikátní. 

Areál plánuje další rozvoj. Původní vleky jsou nahrazovány novými lanovkami. Plánovány a postupně realizovány jsou nové lanovky i nové sjezdové tratě. Chystá se mimo jiné propojení Pece s Velkou Úpou sjezdovkami a lanovkami a chystají se další vleky a sjezdovky, spojující Pec s Janskými Lázněmi. Do roku 2020 se celková délka všech sjezdovek skiareálu rozšíří ze stávajících 41 km na celkem 70 km sjezdovek! Skiresort Černá hora – Pec tak ještě posílí své výsadní postavení, stane se zcela konkurenceschopným s alpskými středisky a Vy máte šanci být u toho. Více informací naleznete ve videu níže:

Pokračující výstavba dálnice z Hradce Králové k Trutnovu Vám nejlepší zimní středisko ještě více přiblíží.